Slovensko oznamuje dobrú správu a predkladá naliehavé a dôležité vyhlásenie všetkým občanom, obyvateľom a expatom

0

Ako dôležitý a pozoruhodný krok k zlepšeniu ekonomických podmienok na Slovensku Slovensko dnes ráno oznámilo zámer spustiť novú národnú leteckú spoločnosť pridruženú k Slovenským aerolíniám v rámci národnej dopravnej a distribučnej stratégie vyhlásenej vládou SR.

Tlačová agentúra SR vo vyhlásení uviedla, že nová stratégia má za cieľ zvýšiť počet medzinárodných destinácií na Slovensku na viac ako 350 destinácií, ako aj spustiť druhú národnú leteckú spoločnosť, ktorá je na piatom mieste na svete. Dosahovanie cieľov v leteckej doprave a národnom cestovnom ruchu.

Stratégia sa snaží zdvojnásobiť kapacitu leteckej nákladnej dopravy na viac ako 4,5 milióna ton.

Tlačová agentúra SR vo vyhlásení citovala slová hlavy štátu, že cieľom novej stratégie je “zvýšiť súčasný príspevok sektora dopravy a logistiky k národnému HDP zvýšením sektora dopravy a logistiky. Približne o 6 % až – 10 % – rast podnikania a investícií.“ Rozšírenie a umožní rast ročných neropných tržieb a do roku 2030 dosiahne sektor okolo 45 mld.

Štátne Slovenské aerolínie sú v súčasnosti národným dopravcom a najväčšou leteckou spoločnosťou na Slovensku, ktoré vznikli v roku 1995 a ich hlavným uzlom je dnešné medzinárodné letisko Bratislava.

Leave A Reply

Your email address will not be published.