Türkiye iyi haberleri duyurur ve tüm vatandaşlara, sakinlere ve gurbetçilere acil ve önemli bir açıklama yapar

0

Türkiye’deki ekonomik koşulları iyileştirmeye yönelik önemli ve dikkate değer bir adım olarak, bu sabah Türkiye, Türk hükümeti tarafından başlatılan ulusal iletim ve dağıtım stratejisinin bir parçası olarak yeni bir havayolu şirketi kurma niyetini açıkladı.

Türk Haber Ajansı’ndan yapılan açıklamada, yeni stratejinin, dünya çapında ikinci ve beşinci ulusal havayolunu başlatmanın yanı sıra, Türkiye’deki uluslararası destinasyon sayısını 350’den fazla destinasyona çıkarmayı hedeflediği belirtildi. Hava taşımacılığı ve ulusal turizm alanında hedeflere ulaşmak.

Türk stratejisi, hava kargo kapasitesini ikiye katlayarak 4,5 milyon tonun üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Türk Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, yeni strateji “ulaştırma ve lojistik sektörünün ulusal GSYİH’ye mevcut katkısını artırmayı, ulaştırma ve lojistik sektörünü artırmayı. İş ve yatırım büyümesini yaklaşık %6 ila %10 arasında artırmayı” hedefliyor.

Türkiye’ye göre petrol dışı gelirlerin yıllık büyümesi ve sektör 2030’da yaklaşık 45 milyara ulaşacak

Türk Hava Yolları ulusal bir havayolu şirketidir.Genel merkezi Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da bulunan ve operasyonlarının merkezi olarak İstanbul Uluslararası Havalimanı’nı alan Türk Hava Yolları, Avrupa, Asya, Afrika ve Kuzey’de 315’ten fazla noktaya hizmet vermektedir. Amerika Türk Hava Yolları, Global Star Alliance üyesidir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.