Świetna, pilna i ważna wiadomość dla wszystkich posiadaczy samochodów i praw jazdy w Polsce

0

Dziś rano polski rząd oficjalnie ogłosił dobrą wiadomość dla wszystkich posiadaczy samochodu lub prawa jazdy, którzy spodziewają się zmiany charakterystyki samochodów w Polsce.

W powiązanym kontekście może to nastąpić po ujawnieniu przez producenta samochodów planów otwarcia zupełnie nowego centrum technologicznego w Krakowie, drugim co do wielkości mieście w Polsce, które będzie głównym ośrodkiem rozwoju oprogramowania, które według Volvo Cars będzie odgrywać ważną rolę w realizacji ambicji, by do 2030 roku stać się marką całkowicie elektryczną.

Firma twierdzi, że centrum technologiczne będzie ponosiło ogólną odpowiedzialność za opracowanie pełnych i niezbędnych funkcji dla nowych, całkowicie elektrycznych pojazdów firmy.

Krakowscy inżynierowie Volvo dołączą do światowej puli talentów, aby przyspieszyć wprowadzanie innowacji przez firmę, opracowując oprogramowanie dla kluczowych obszarów Volvo Cars – od podstawowych technologii bezpieczeństwa, algorytmów wspomagających kierowcę po oprogramowanie do jazdy autonomicznej.

Inne wyzwania inżynieryjne obejmują opracowywanie połączonych funkcji nowej generacji lub wspieranie wszystkich prac rozwojowych nad pakietami za pomocą analizy danych.

Firma poinformowała w komunikacie prasowym, że zamierza uruchomić nowy Tech Hub do końca tego roku, zatrudniając około 120 inżynierów.

Do połowy dekady celem było zatrudnienie w Krakowie od 500 do 600 osób.

Fiat odtwarza swoją Pandę i Punto jako duży samochód elektryczny

Producent samochodów Fiat postanowił w tym roku ożywić stary model Pandy i wycofanego z produkcji Fiata Punto jako pojazdy w pełni elektryczne w ramach wielkiego dążenia Stellantis do elektryfikacji w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Raport pochodzi z Autocar, który napisał, że bazująca na Fiacie 500 Panda, zaprezentowana w trzeciej generacji w 2011 roku, przekształci się w nieco większy model, który na Starym Kontynencie przybierze formę SUV-a segmentu B.

Zbudowany na tej samej platformie, co niedawno ujawniony Jeep Avenger, nadchodzący elektryczny Fiat Panda ma być produkowany wraz ze swoim kuzynem marki Jeep w tej samej fabryce Stellantis w Polsce, gdzie podobno będą dzielić platformę eCMP używaną w pojazdach takich jak Opel Corsa e, Peugeot e-208 i DS 3 Crossback E-Tense.

Jeśli chodzi o Punto, które zostało wycofane z produkcji w 2018 roku, mówi się, że zostanie ożywione jako model segmentu B, podobnie jak Panda, w dążeniu Fiata do poszerzenia oferty po latach zaniedbań ze strony poprzedniego właściciela, Fiata Chryslera Automobiles, który pozostawił go z kilkoma modelami na rynku.

Źródło mówi, że dyrektor generalny Stellantis, Carlos Tavares, ogłosił dwa nowe elektryczne Fiaty podczas rozmowy o zarobkach i chociaż nie ujawnił tożsamości tych dwóch modeli, poprzednie doniesienia wskazują, że Panda i Punto jako pierwsze otrzymają nowy. pokoleń, po 500.

Stellantis planuje zwiększyć swoje portfolio pojazdów elektrycznych w Europie z obecnych 22 modeli do 30 w tym roku i 42 do końca 2024 r. .

Ford i LG ogłaszają plany budowy nowej fabryki akumulatorów

Ford mocno stawia na elektryfikację swojej europejskiej grupy i chce sprzedawać na kontynencie do końca dekady wyłącznie samochody napędzane akumulatorami.Segment lekkich samochodów dostawczych będzie odgrywał kluczową rolę w tej strategii i będzie stanowił podstawę jej postępu.

Ford ogłasza partnerstwo z LG Energy Solutions w celu stworzenia nowej fabryki akumulatorów w Turcji

Ford zamierza zbudować wraz ze swoimi partnerami jedną z największych fabryk akumulatorów do pojazdów użytkowych w Europie, która będzie zlokalizowana w strefie przemysłowej Baskent, niedaleko Ankary w Turcji.

Ford jest przekonany, że projekt jest na dobrej drodze i oczekuje się, że rozpocznie się jeszcze w tym roku, a rzeczywista produkcja rozpocznie się w 2026 roku.

Lisa Drake, wiceprezes Ford EV Industrialisation, skomentowała: “Ford nadal rozwija nasze plany dotyczące pojazdów elektrycznych, stając się liderem rewolucji pojazdów elektrycznych. Nowe partnerstwo z LGES i Koc Holding położy solidny fundament, który fundament pod budowę dobrze prosperującej przyszłości pojazdów elektrycznych dla Forda w Europie”.

Turcja jest głównym miejscem europejskich operacji Forda, producent samochodów współpracuje z Koc Holding od dziesięcioleci, a obie firmy prowadzą spółkę joint venture Ford Otosan, która istnieje od ponad 60 lat.

Ford produkuje E-Transit od kwietnia ubiegłego roku w kraju na rynki europejskie, a fabryka w Kocaeli jest drugim po Kansas zakładem produkcyjnym, w którym montowana jest elektryczna ciężarówka.

LG nie jest nowym partnerem Forda, gigant technologiczny dostarcza akumulatory do Mustanga Mach E ze swojej fabryki w Polsce, a obie firmy współpracują ze sobą od ponad dekady.

Geely dostarcza platformę pojazdów elektrycznych EMP dla Izery z Polski

Dżakarta – Polski Krajowy Program Pojazdów Elektrycznych przez Izerę będzie teraz wspierany przez Grupę Geely Holding. Chiński producent samochodów dostarczy Electro Mobility Poland (EMP) modułową platformę pojazdów elektrycznych, która będzie stanowić podstawę gamy Izera. Ta informacja pochodzi od mojego pokolenia, w czwartek 17 listopada.

ISERA jest kluczowym elementem polskich wysiłków zmierzających do wykorzystania pojazdów elektrycznych, aby pomóc sektorowi motoryzacyjnemu dogonić regionalnych konkurentów, w tym Czechy i Słowację.

„Polska odgrywa ważną rolę w europejskim przemyśle motoryzacyjnym i jestem przekonany, że ta umowa umożliwi szybsze przejście na pojazdy elektryczne, tworząc szersze możliwości gospodarcze w dziedzinie mobilności elektrycznej” – Daniel Dongui Lee, CEO Geely Holding Group, powiedział w oświadczeniu. .

Firma poinformowała, że ​​Isera będzie korzystać z platformy SEA firmy Geely, co czyni ją pierwszą firmą spoza grupy Geely, która to zrobi. Platforma składa się z elementów mechanicznych i programowych, które stanowią podstawę pojazdu.

Polska wkracza w świat supersamochodów z „Arienera Husaria”

Wiele krajów próbuje w ostatnim okresie wejść do świata przemysłu samochodowego, aby znaleźć się w szeregach supermocarstw.Holandia wyprodukowała „Tharth”, Liban wyprodukował Lycon Hyper, nawet Izrael stara się wyprodukować „Coors”. Model.

Nowością jest tu państwo polskie, które również poprzez firmę „Arinera Automotive” próbuje wejść do branży motoryzacyjnej, po tym jak zaprezentowało model „Arinera Husaria” podczas targów motoryzacyjnych „Poznań”.

Auto wyposażone jest w ośmiocylindrowy silnik o pojemności 6,2 litra, który generuje 650 koni mechanicznych i przyspiesza do 100 kilometrów w 3,2 sekundy.

Samochód ma według Autolenti cenę początkową około 200 000 euro, co pozwala mu konkurować z Ferrari 488 GTB i Lamborghini Huracan.

Leave A Reply

Your email address will not be published.