Polska bije na alarm w związku z rozprzestrzenianiem się niebezpiecznej infekcji, która może spowodować śmierć w wyniku spożycia tych słynnych potraw. Dowiedz się więcej

0

Problem zaczął się we wrześniu ubiegłego roku i był spowodowany zjedzeniem skażonego hamburgera, co doprowadziło do zakażenia wielu osób bakterią znaną jako Escherichia coli (E. coli).

W powiązanym kontekście jest to rodzaj bakterii, który naturalnie występuje w ludzkich jelitach, ale istnieją niebezpieczne gatunki przenoszone na ludzi przez skażoną wodę lub żywność, zwłaszcza niedogotowane mięso mielone.

Dorośli często wracają do zdrowia, ale u dzieci i osób starszych istnieje ryzyko wystąpienia niewydolności nerek spowodowanej infekcją.

W podobnym kontekście Susan Hillestad z Polskiego Instytutu Zdrowia Publicznego powiedziała: „To niebezpieczna sytuacja, która nie została jeszcze opanowana i jest to największa epidemia tej infekcji, jaką mamy na Słowacji”.

Ze swojej strony Polski Urząd Zdrowia Publicznego podkreślił znaczenie bezpiecznego obchodzenia się z żywnością i zalecił prawidłowe gotowanie świeżego i mrożonego mięsa.

Sklepy w Polsce po wykryciu podejrzenia zakażenia wycofały hamburgery i mięso mielone i od tego czasu epidemia narasta.

Ze swojej strony Polski Instytut Zdrowia Publicznego podał wczoraj, że łącznie 24 osoby są zakażone, w tym 15 dzieci do 13. roku życia, a 9 z nich jest w stanie ciężkim – podał dziennik Aftonbladet w Dzienniku Urzędowym. . słowackie gazety.

Dzieci są obecnie leczone w szpitalu z powodu tak zwanego zespołu hemolitycznego (HUS), poważnej choroby, która może powodować krwawienie i niewydolność nerek.

Polski Urząd Zdrowia Publicznego na swojej stronie internetowej wskazuje, że zespół ten często wymaga leczenia na oddziale intensywnej terapii i dializ.

Choroby krwi i nerek zwykle zaczynają się od infekcji jelitowej, ale po kilku dniach prowadzą do zapalenia nerek.

W obawie przed wzrostem liczby niezgłoszonych przypadków wiele organów w Polsce pracuje nad kontrolą infekcji.

W rzeczywistości źródłem bakterii były hamburgery, ale władze wycofały ze sklepów również inne produkty z mielonego mięsa, które zawierają te same składniki.

Władze podkreśliły, że bardzo ważne jest, aby ludzie postępowali zgodnie z zaleceniami dotyczącymi bezpiecznego obchodzenia się z żywnością.

Ze swojej strony Hillestad powiedział: „Bakterie te giną w wysokich temperaturach, ale pozostają żywe w lodówce”. „Dlatego należy gotować zarówno świeże, jak i mrożone produkty. Należy pamiętać o umyciu rąk i przyborów kuchennych po kontakcie ze świeżymi i mrożonymi produktami”.

Objawy zakażenia E. coli często zaczynają się od skurczów brzucha i biegunki, a u niektórych osób występują nudności, wymioty i gorączka. Po dwóch, trzech dniach biegunka może stać się krwawa i zwykle ustępuje po około tygodniu.

Według polskiego Urzędu Zdrowia Publicznego SHU może dotyczyć zakażonych osób w każdym wieku, zwłaszcza dzieci poniżej piątego roku życia.

Zgodnie z polską ustawą o chorobach zakaźnych zdrowia publicznego, zakażenia stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego i muszą być aktywnie monitorowane.

Epidemia infekcji w Polsce

Z drugiej strony w sektorze zdrowia publicznego w Polsce w latach 2000 i 2005 doszło do dwóch dużych ognisk infekcji, przy czym po raz pierwszy źródłem infekcji był rodzaj sałaty skażony bakteriami.

Za drugim razem nie udało się ustalić źródła zakażenia, gdyż zakażonych zostało około 116 osób, a u 14 z nich objawy były ciężkie.

Leave A Reply

Your email address will not be published.